ReferentieGrootboekSchema - RGS Codes
RGS Dashboard > Toelichting RGS MKB Rapportages > Mutaties [ WOmz ] > [ WOmzNopOli ]
RGS code | WOmzNopOli |
Decimaal rekeningnummer | 80140 |
Omschrijving rgs mkb | Omzet geproduceerde goederen naar landen binnen EU |
Omschrijving standaard | 3b. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen binnen EU |
Engels | Turnover of produced goods to countries within the EU |
Hiërarchie |
WOmz (80000) Netto-omzet WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen |
Toelichting c.q. uitleg RGS code
Bij export van goederen vanuit Nederland naar ondernemers in andere EU-landen is sprake van een "Intracommunautaire levering".
Een dergelijke levering is belast met 0% btw. Een voorwaarde is dat ook het (geldige) BTW-nummer van de afnemer op de factuur wordt vermeld.
Stel dat sprake is van verkoop van een eindproduct met een verkoopprijs van 1.000 euro aan een afnemer binnen de EU. De kostprijs van het eindproduct bedraagt 550 euro.
De verkoopboeking op basis van RGS luidt dan als volgt:
RGS-code / reknr | Omschrijving | Debet | Credit |
BVorDebHad (13011) | Debiteuren | 1.000,00 | |
WOmzNopOli (80140) | Omzet geproduceerde goederen naar landen binnen EU | 1.000,00 |
Als ook de kostprijs van de verkopen wordt geboekt geeft dit de volgende boeking:
RGS-code / reknr | Omschrijving | Debet | Credit |
WKprInpInp (70301) | Kostprijswaarde productiegoederen | 550,00 | |
BVrdGepVoo (31510) | Voorraad gereed product | 550.00 |
Zie ook "RGS en Omzetrekeningen in de boekhouding".
Wiki uitleg | Intracommunautaire prestaties (ICP), btw verlegd in de EU
In plaats van de leverancier die BTW in rekening brengt wordt dan, onder voorwaarden, de BTW verlegd naar de afnemer. Dit kan zowel in het binnenland als in het buitenland. De Belastingdienst noemt onder andere: zakendoen met het buitenland, onderaanneming en personeel uitlenen in de sectoren bouw, scheepsbouw, schoonmaakbedrijven en hoveniers. |
Toelichting c.q. uitleg [ WOmzNop ] Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen
Het gaat hier om netto omzet uit verkoop van geproduceerde goederen c.q. producten. In veel gevallen gaat het dan om geproduceerde producten die op voorraad gehouden worden voor verkoop. Anderzijds kan het gaan om producten die specifiek voor een specifieke opdrachtgever, als maatwerk, zijn gebouwd. In beide gevallen wordt gesproken over eindproduct of gereed product, zijnde het resultaat van een fabricageproces.
De gekozen grootboekrekeningen voor zowel de btw (omzetbelasting) als de omzet geproduceerde goederen is afhankelijk van de afnemer en/of het btw-regime. Zo kan de afnemer in Nederland gevestigd zijn, in een EU-lidstaat of daarbuiten. En afhankelijk van het geleverde product is sprake van btw hoog tarief of btw laag tarief.
Zie ook:
BTW aangifte model; met enerzijds de relatie tussen btw aangifterubrieken en gekoppelde grootboekrekeningen btw. En anderzijds de relatie tussen betrokken omzetrekeningen voor de btw-grondslagen en gekoppelde grootboekrekeningen.
Kenmerken RGS code
Sortering | O.A080 |
Referentienummer | 8001080 |
Omslagcode | |
D/C | C |
Niveau | 4 |
Vervangen door c.q. alternatief | |
Status | Actief |
Sinds RGS versie | 3.1 of ouder |
Toegekend aan soort bedrijf
ZZP'er | Ja |
Eenmanszaak / VOF | Ja |
BV (micro / klein) | Ja |
Stichting / vereniging | Ja |
Branchegericht | * Niet van toepassing * |
Gebruikt in de volgende rapportage(s)
Rapportage | Item | Direct of indirect (bovenliggend niveau) |
---|---|---|
Jaarrekening micro balans en winst- en verliesrekening | Netto-omzet | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Jaarrekening klein balans en winst- en verliesrekening | Bruto-bedrijfsresultaat | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Jaarrekening commerciële stichting en vereniging klein | Bruto-bedrijfsresultaat | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Jaarrekening kleine fondswervende organisatie (FWO) | Baten als tegenprestatie voor de levering van producten en/of diensten | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Jaarrekening kleine organisatie zonder winststreven (OZW) | Baten als tegenprestatie voor de levering van producten en/of diensten | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Jaarrekening coöperaties | Netto omzet | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
IB Inkomstenbelasting winstaangifte (balans en w&v) | Netto omzet | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
VPB Vennootschapsbelasting winstaangifte (balans en w&v) | Netto omzet | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
Productie JaarStatistiek over 2022 | Netto omzet | Via WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen |
Productie JaarStatistiek over 2023 | Netto omzet | Via WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen |
Kasstroomoverzicht indirecte methode (BV) | Winst vóór belasting | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
EBITDA t/m Nettowinst (o.b.v. categoriaal model) | Omzet | Via WOmz (80000) Netto-omzet |
BTW aangifte en rondrekening | 3b. Leveringen naar of diensten binnen de EU > Omzet | Directe koppeling |
Audittrail (wijzigingen en uitbreidingen RGS schema)
Soort mutatie | Inhoud | Versie | Datum/tijd |
---|---|---|---|
Gewijzigd (import RGS) |
Naam rgs mkb was: Wordt: 3b. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen binnen EU Naam standaard was: Wordt: 3b. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen binnen EU Wijziging in versie: 3.2 Toelichting mutatie: Tekst wijzigingen |
3.2 | 29-12-2019 15:39:05 |