Boekhoudplaza.nl

ReferentieGrootboekSchema - RGS Codes

RGS code WOmzNopOln
Decimaal rekeningnummer 80135
Omschrijving rgs mkb Omzet geproduceerde goederen naar landen buiten EU (uitvoer)
Omschrijving standaard 3a. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen buiten EU (uitvoer)
Engels Turnover of produced goods to countries outside the EU (export)
Hiërarchie WOmz (80000) Netto-omzet
WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen

Toelichting c.q. uitleg RGS code

Het gaat hier om het leveren van eindproducten naar landen buiten de EU. Er wordt dan gesproken over export buiten de EU of kortweg uitvoer.

Stel dat sprake is van verkoop van een eindproduct met een verkoopprijs van 1.000 euro aan een afnemer buiten de EU. De kostprijs van het eindproduct bedraagt 550 euro.

De verkoopboeking op basis van RGS luidt dan als volgt:

RGS-code / reknr Omschrijving Debet Credit
BVorDebHad (13011) Debiteuren 1.000,00  
WOmzNopOln (80135) Omzet geproduceerde goederen naar landen buiten EU (uitvoer)   1.000,00

Als ook de kostprijs van de verkopen wordt geboekt geeft dit de volgende boeking:

RGS-code / reknr Omschrijving Debet Credit
WKprInpInp (70301) Kostprijswaarde productiegoederen   550,00  
BVrdGepVoo (31510) Voorraad gereed product      550.00

Zie ook "RGS en Omzetrekeningen in de boekhouding".

Wiki uitleg Btw berekenen bij diensten naar en vanuit landen buiten de EU

We hebben hier te maken met export naar landen buiten de EU en import vanuit landen buiten de EU.

Lees verder

Toelichting c.q. uitleg [ WOmzNop ] Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen

Het gaat hier om netto omzet uit verkoop van geproduceerde goederen c.q. producten. In veel gevallen gaat het dan om geproduceerde producten die op voorraad gehouden worden voor verkoop. Anderzijds kan het gaan om producten die specifiek voor een specifieke opdrachtgever, als maatwerk, zijn gebouwd. In beide gevallen wordt gesproken over eindproduct of gereed product, zijnde het resultaat van een fabricageproces.

De gekozen grootboekrekeningen voor zowel de btw (omzetbelasting) als de omzet geproduceerde goederen is afhankelijk van de afnemer en/of het btw-regime. Zo kan de afnemer in Nederland gevestigd zijn, in een EU-lidstaat of daarbuiten. En afhankelijk van het geleverde product is sprake van btw hoog tarief of btw laag tarief.

Zie ook:

BTW aangifte model; met enerzijds de relatie tussen btw aangifterubrieken en gekoppelde grootboekrekeningen btw. En anderzijds de relatie tussen betrokken omzetrekeningen voor de btw-grondslagen en gekoppelde grootboekrekeningen.

Kenmerken RGS code

Sortering O.A070
Referentienummer 8001070
Omslagcode
D/C C
Niveau 4
Vervangen door c.q. alternatief
Status Actief
Sinds RGS versie 3.1 of ouder

Toegekend aan soort bedrijf

ZZP'er Ja
Eenmanszaak / VOF Ja
BV (micro / klein) Ja
Stichting / vereniging Ja
Branchegericht * Niet van toepassing *

Gebruikt in de volgende rapportage(s)

Rapportage Item Direct of indirect (bovenliggend niveau)
Jaarrekening micro balans en winst- en verliesrekening Netto-omzet Via WOmz (80000) Netto-omzet
Jaarrekening klein balans en winst- en verliesrekening Bruto-bedrijfsresultaat Via WOmz (80000) Netto-omzet
Jaarrekening commerciële stichting en vereniging klein Bruto-bedrijfsresultaat Via WOmz (80000) Netto-omzet
Jaarrekening kleine fondswervende organisatie (FWO) Baten als tegenprestatie voor de levering van producten en/of diensten Via WOmz (80000) Netto-omzet
Jaarrekening kleine organisatie zonder winststreven (OZW) Baten als tegenprestatie voor de levering van producten en/of diensten Via WOmz (80000) Netto-omzet
Jaarrekening coöperaties Netto omzet Via WOmz (80000) Netto-omzet
IB Inkomstenbelasting winstaangifte (balans en w&v) Netto omzet Via WOmz (80000) Netto-omzet
VPB Vennootschapsbelasting winstaangifte (balans en w&v) Netto omzet Via WOmz (80000) Netto-omzet
Productie JaarStatistiek over 2022 Netto omzet Via WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen
Productie JaarStatistiek over 2023 Netto omzet Via WOmzNop (80101) Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen
Kasstroomoverzicht indirecte methode (BV) Winst vóór belasting Via WOmz (80000) Netto-omzet
EBITDA t/m Nettowinst (o.b.v. categoriaal model) Omzet Via WOmz (80000) Netto-omzet
BTW aangifte en rondrekening 3a. Leveringen buiten de EU > Omzet Directe koppeling

Audittrail (wijzigingen en uitbreidingen RGS schema)

Soort mutatie Inhoud Versie Datum/tijd
Gewijzigd (import RGS) Naam rgs mkb was: Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen buiten EU
Wordt: 3a. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen buiten EU (uitvoer)
Naam standaard was: Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen buiten EU opbrengsten uit de verkoop van goederen
Wordt: 3a. Netto-omzet uit leveringen geproduceerde goederen naar landen buiten EU (uitvoer)
Wijziging in versie: 3.2
Toelichting mutatie: Tekst wijzigingen
3.2 29-12-2019 15:39:05